X
تبلیغات
زولا

سفر به مشهد ۳  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 22 دی 1388 در ساعت 00:24

سلام دوستان شرمنده که دیر به دیر آپ می کنم.

اول یه توضیح بدم که عکسای این سفر رو دارم آماده می کنم. احتمالا در آخرین پست این سفر همشونو آپ کنم.

حالا ادامه:

بالاخره اتوبوس راه افتاد. ساعت 9 صبح رسیدیم سراب. اتوبوس واسه صبحانه 20- 15 دقیقه ای توقف کرد. با وحید 2 تا چای و 1 بسته بیسکویت گرفتیم و خوردیم. نمیدونم چرا میل نداشتیم. فکر کنم جوگیر شده بودیم!

دوباره به راه افتادیم. کمک راننده به ما گفته بود که امکان داره پلیس راه به خاطر بار(دوچرخه ها) روی سقف جریمه بکنه و قیمت جریمه هم 20 هزار تومنه! ما هم خدا خدا میکردیم که همچین اتفاقی نیفته که خوشبختانه نیفتاد.

حدود ساعت 11 رسیدیم به اردبیل. 15 دقیقه ای توی ترمینال اردبیل توقف کردیم و بعد دوباره راه افتادیم. تو مسیر که از گردنه حیران عبور میکردیم وحید با موبایلش شروع کرد به عکس گرفتن. کمک راننده بعضی وقتا از پنجره آویزون میشد و به دوچرخه ها یه نگاهی می انداخت. بعد بهمون می گفت چرخ دوچرخه ها همچین می چرخه که نگو! راست می گفت چرخ جلو دوچرخه ها آزاد بود و باد که بهشون می خورد باعث حرکتشون میشد.

خلاصه ساعت 13 رسیدیم ترمینال آستارا.

بعد اینکه مسافرا رفتن و دوچرخه های ما از آسمون به زمین پا نهادند و از اونجایی که وسایلمون بهم ریخته بود مجبور شدیم که دوباره اونا رو مرتب بکنیم.

هوا بدجور گرم و شرجی بود. با وحید کل وسایل رو ریختیم رو زمین و از نو شروع کردیم به مرتب کردنشون. حدود ۲ ساعت معطل شدیم. بعد هم گرسنگی بهمون دست داد. دم در ترمینال یه آژانس مسافرتی بود که وحید رفت تا ازشون بپرسه که شب کجا می تونیم بریم؟

اونام گفتن شب برید کنار دریا چادر بزنید. تو این اوضاع و احوال صبحت وحید گل انداخته بود و منم که زیر آفتاب وایستاده بودم سر وحید داد زدم

یه دوری تو شهر زدیم و رفتیم لب دریا یه وراندازی کردیم ولی چون زود بود برگشتیم. بعد گفتیم اول به این شکممون یه خدمتی بکنیم. از بین چند تا کبابی که بود یکی رو انتخاب کردیم و رفتیم داخل. چشمتون روز بد نبینه! فقط اینو بگم که نونِ کبابو خوردیم و خود کباب رو دادیم پیشی بخوره که اونم نخورد!!!!!!

خلاصه به اصرار من رفته بودیم کبابی واسه همین آقا وحیدم بهونه دستش اومد که عوض داد زدنمو دربیاره!

همونجا تصمیم گرفتیم که از این به بعد خودمون غذا درست کنیم.

وحید گفت که شام با اون و یه سری لوازم خریدیم و رفتیم لب دریا. بدجور شلوغ بود. ما هم هوس آب تنی کردیم. بغل یه تشکیلات بستنی فروشی دوچرخه ها رو گذاشتیم و چادر زدیم.

فقط اینو بگم که زدیم به آب! جاتون خالی بدجور چسبید. آب خنک تو هوای گرم.

3-2 ساعتی گذشت. هوا کم کم داشت تاریک می شد.با طناب یه محدوده ای درست کرده بودن که مثلا این ور طناب امنیت داره اونورش نداره و برای یه شب خوابیدن پشت طناب 1000 تومن ازمون گرفتن.

واسه شام وحید، یه چیز اختراعی درست کرد. هنوز اسمی براش کشف نکردیم که مخلفاتش عبارت بودن از: سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی، کنسرو لوبیا و تن ماهی که همشو تو یه تابه کوچیک جا داد و رو اجاق خوراک پزیش پخت. ولی از نهار خیلی بهتر بود! بعد شام بردم ظرفا رو بشورم که لیوان وحید از دستم سر خورد و به دیار باقی شتافت!

گرفتیم خوابیدیم تا صبح شروع به رکاب زدن بکنیم. ساعت 6 صبح بیدار شدم و یه آبی به دست و صورتم زدم و اومدم وحید رو بیدار کنم که ساعت 6:30 موفق به اینکار بزرگ شدم.

من عجله می کردم که زود راه بیفتیم ولی آقا وحید تازه داشت آجیل می خورد و به منم تعارف می کرد که من از اینکارش حرص می گرفت!

خلاصه ساعت 7:30 وسایل رو جمع کردیم و راه افتادیم. افتادیم تو خیابون اصلی به سمت رشت. به یه نونوایی رسیدیم و 2- 3 تا نون گرفتیم و ادامه دادیم. حدود 5 کیلومتر بعد رسیدیم پلیس راه آستارا-رشت پریدم و برگه ها رو دادم که مهر بزنن. مسئول ثبت ساعت با شوخی گفت مگه شما کامیون هستین که برگه مهر میکنین؟ بعد گفت چیکار بکنم؟

منم چون بار اولم بود گفتم نمی دونم فقط مهر و تاریخ بزن و اینجا بود که اولین مهر سفر رو دریافت کردیم!


بقیه اش برای بعد ممنون از حوصلتون


نظرات (4)
بون هیچگونه هماهنگی و ... می شه فقط با پاسپورت با دوچرخه از مرز گذشت؟
دوست خوبم:
سلام دوست عزیز
اطلاع خاصی تو این زمینه ندارم.
ولی برای خودم هم یه سواله؟؟؟؟؟
اگه جوابی پیدا کردم حتما خبر میدم.
salam duste aziz khaste nabashi.
2ta az safarname hato khundam khub va jaleb bud.
barnamerizi va estefade az tajarobe digaran va tajrobe andokhtan shart ye 2charkhe savarye khube.
omidvaram betunim ba ham ashena beshim.
با تشکر
رییس کمیته دوچرخه کوهستان هیات کوهنوردی تبریز
بابا تو که همش میگی بمونه برا بعد
برای سفر به کشور های اروپایی نیاز به ویزای شینگن دارید.با این ویزا می توانید اکثر کشورهای اروپایی سفر کنید.در ضمن برای سفر به کشور های غربی نمی توان بدون ویزای از قبل تهیه شده مسافرت کرد.تازه انگلستان جزوه شینگن نیست.
دوست خوبم:
درود
ممنون از راهنماییتون
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد